školami

Viac než 300 školákov a školáčok navštívilo počas viacerých informačných dní novú centrálu Prangl vo Viedni.

 

Mladé dámy a páni zo školy Vienna Business School na ulici Akademiestraße a obchodnej akadémie Bundeshandelsakademie Viedeň 10 získali rozsiahly náhľad do podniku. Po krátkej firemnej prezentácii zo strany vedenia firmy mohli školáci a školáčky sami „priložiť ruku“ k strojom.

 

Počas jazdy v prívese mohli získať prehľad o rozľahlosti areálu podniku. Mladí návštevníci a návštevníčky si mohli sadnúť vedľa vodiča v ťahači ťažkých nákladov a na trenažéri v kabíne žeriava mohli sami prevziať volant. Na poslednej zastávke bola možnosť vyviezť sa do výšky s 50-metrovou pracovnou plošinou na nákladnom aute – ideálna príležitosť na úplne špeciálnu selfie.

 

Samozrejme sme školákov a školáčky previedli aj po nových kancelárskych priestoroch, aby sa na záver dozvedeli niečo o ponúkaných miestach na praktikum v lete 2018.

 

Napriek mrazivým teplotám to malo viac než pozitívnu odozvu, pretože v triede nedostanú tak často príležitosť spoznať nejaký podnik tak bezprostredne a na vlastnej koži.

 

Okrem hore opísaných informačných dní mali školáci a školáčky 3. ročníka školy Vienna Business School aj možnosť porozprávať sa za okrúhlym stolom s pánom Christianom Pranglom. Vo veľmi živej výmene názorov opisoval pán Prangl svoju životnú dráhu, zatiaľ čo školáci a školáčky ho zase informovali o svojej skúsenosti v cvičnej firme.

10.04.2018

Prehľad

Bezpečnosť

09.04.2018

V novom hlavnom sídle spol. Prangl sa konal večer v znamení bezpečnosti.

ŽELAJ SI NIEČO!

23.01.2018

Deväťročnému Máriovi sa splnil sen.

X